Sağlık

Eklenme Tarihi : 04.06.2014 13:31:50

Üniversitemiz öğrencileri ile idari ve akademik personelimize, genel sağlık hizmetleri ve âcil durumlarda tıbbi müdahale ve bakım hizmeti sağlanmakta, gerekli durumlarda öğrenciler ve personelimiz, tam teşekküllü hastanelere yönlendirilmektedir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK BİRİMİ

Ruhsal yardım almaya ihtiyaç hissediyorsanız Psikolojik Danışmanlık Birimimize başvurabilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık Biriminin amacı öğrencilerin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmak,  üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmak ve yaşanabilecek sorunlarla baş etme konusunda gerekli becerileri kazandırmaktır.

Psikolojik Danışmanlık Birimine başvuran öğrenciler ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda ücretsiz olarak bireysel danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Gizlilik ilkesine göre; yapılan tüm görüşmeler gizli tutulur. Kişinin bilgisi dışında ve onayı alınmadan, bilgileri hiçbir kişi, birim ya da kurumla paylaşılamaz. Ancak, kişinin veya bir başkasının zarar görmesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda kişi ile ilgili bilgiler paylaşılabilir. Bu koşullar altında dahi, başka birisine bilgi vermeden önce kişi ile temasa geçilmeye çalışılır.

Randevu için pdb@uskudar.edu.tr adresine Başvuru Formunu doldurarak e-posta gönderebilirsiniz. Başvurunuzu takiben PDB tarafından aranarak randevu düzenlenir.

Acil durumlarda hemen bir uzmanla görüşme ihtiyacı duyduğunuzda NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0216 6330633 Ruh Sağlığı Kırmızı Hattı: 0216 6330600