Blog Yazıları

Yabancıların En Sevdiği Türk Lezzetleri

Türk mutfağı köklü ve zengin dünya mutfaklarından bir tanesidir. Sadece biz halkını değil yabancıları da büyüleyen lezzetleri barındırır. Et yemeklerinden zeytinyağlılara, hamur işlerinden şerbetli tatlılara uzanan bol çeşitli bir mutfaktır. Turizmin canlı olabilmesi için yemek kültürünün gelişmiş olması ve mutfağın iyi tanıtılması önemlidir. Ülkemizi ziyarete gelen yabancı turistler de Türk yemeklerine büyük ilgi gösterirler ve ülkemizin ünlü lezzetlerini tatmak isterler. Bu yazımızda yabancı turistlerin en sevdiği Türk lezzetlerini bir araya getirdik. İyi okumalar!

Eşitlik Oyunu Korfbol

Korfbol kadınların ve erkeklerin beraber oynadıkları bir takım sporudur. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen tek takım sporu olması sebebiyle önemlidir. Basketbol ve hentbola benzer, ancak önemli farklılıkları da bulunur. Kapalı alanlarda, suda, çimde, kumda oynanabilir. Her yaştan bireyin rahatlıkla oynayabileceği ve keyif alabileceği bir oyundur. Gelin korfbol sporunun detaylarına hep beraber bakalım!

Uluslararası Bir Üniversitede Öğrenci Olmanın Kültürel Katkıları Nelerdir?

Geçmişten günümüze üniversiteler, öğrencilerine akademik gelişim sağladığı kadar onları sosyal olarak da geliştiren ve kendilerini keşfetmelerine olanak tanıyan bir yapıya sahip olmuştur. Özellikle dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle okuduğunuz bir uluslararası üniversitede kendinizi birçok yönden geliştirebilir, kendinize özgü değerler sisteminizi oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda uluslararası bir üniversitede öğrenci olmanın kültürel katkılarını inceledik. İyi okumalar.

Dünyanın En Leziz 10 Mutfağı

Her ülkenin kendine özgü yemek pişirme ve sunum tekniklerinden oluşan bir yemek kültürü vardır. Bunlar arasından ise bazı mutfaklar, kullandıkları malzeme...

14 Maddede Başarılı Bir Spor Etkinliği Planlamanın Yolları

Başarılı bir etkinlik planlamanın püf noktalarını bu yazıda bulabilirsiniz...

Yeni Başlayanlar İçin Kamp Tavsiyeleri

Kampçılığa yeniyseniz yanınızda götürmenizi tavsiye ettiğimiz kamp eşyaları. Kamp alanları arasında tercihiniz...

Öğrenci Kulübünün Faydaları Nelerdir? Neden Bir Öğrenci Kulübüne Katılmalıyım?

Öğrenci kulüplerine katılmanızı sağlayacak nedenlere göz atmak ister misiniz? Bir öğrenci kulübünün ne gibi katkıları vardır?