Yeni Başlayanlar İçin Kamp Tavsiyeleri

Büyüyen insanların en güzel anılarından biri , aileleri ve arkadaşlarıyla kamp yapmaktır . Kampa gittiğinizde geçirdiğiniz eğlenceli zamanları düşündüğünüzde gülümsemeden edemiyorsunuz.

Açık havanın hayranı olmasanız bile, kamp yapmaktan keyif alabilir ve bugün ailenizle aynı anıları yaşarsınız. Eğlenceli, güvenli ve stressiz bir deneyim olabilmesi için kamp aktivitelerinizi planlamak için biraz zaman ve çaba harcamak.

Kamp yapmayı siz ve aileniz için nasıl eşsiz bir deneyim ve eğlenceli bir kaçamak haline getirebileceğinize dair bazı ipuçları ve fikirler:

1. Planla

Diğer her şey gibi, başarılı bir kamp gezisi için planlama çok önemlidir (ancak, şans için plana zaman ayırın! Kamp yapmak için en iyi yeri araştırırken, tercih ettiğiniz destinasyonun planlanmış ziyaretiniz sırasında ailenizin veya arkadaşlarınızın ilgisini çekecek çeşitli özel etkinlikler veya aktiviteler olup olmadığını kontrol edin. 

Yemeğinize gelince, her öğün önceden planlanmalıdır. Tüm yemekleri basit ve hazırlaması hızlı ama lezzetli tutun. Sadece getirmeyi veya hazırlamayı düşündüğünüz yemekleri herkesin beğeneceğinden emin olun. Ayrıca, daha az atık veya çöp üreten yemekleri tercih edin. Mümkünse, her şeyi düzenli tutmak için her öğün için malzemeler için ayrı kaplar getirin. Son olarak yanınıza bol bol atıştırmalık almayı unutmayın. 

Hangi ekipmanı getirmeniz gerektiğini belirlemek de önemlidir. Ne tür bir çadır kullanacağınıza karar verin. Kalabalık bir aileniz veya arkadaş grubunuz varsa, yurtla gitmek en iyisidir. Yurtlar çok büyük ve ferahtır ve çok sayıda insanı kolayca ağırlayabilirler. Ayrıca lüks yurtunuzu daha konforlu ve göz alıcı hale getirmek için özel olarak tasarlayabilirsiniz.

2. İhtiyacınız Olanı Paketleyin

Kamp geziniz için ne almalısınız? Eh, bu öznel bir cevap gerektiren öznel bir sorudur. Kamp geziniz için paketleyeceğiniz şeyler sizin ve ailenizin ihtiyaçlarına bağlı olmalıdır. 

Kamp gezinize hazırlanırken büyük olasılıkla yeni ekipman satın alacaksınız. Kendinizi eğitmeniz ve yeni satın aldığınız yeni kamp malzemelerine aşina olmanız önemlidir. Ayrıca düzgün çalışıp çalışmadıklarını görmek için onları test etmeniz gerekir. 

Örneğin, yeni bir yurt satın aldıysanız, bir sorun olup olmadığını görmek için onu arka bahçenize birkaç kez yerleştirmeniz yararlı olur. 

3. Tüm Faaliyetleri Hazırlayın

Kamp, herkesin eğlenceli ve unutulmaz deneyimler yaşaması için bir fırsat sunar. Bunun dışında, ailenizin veya arkadaşlarınızın ilgi alanlarına uygun deneyimi özelleştirebilirsiniz. Ayrıca herkesi eğlendirmek için her şeyi paketlemenize gerek yok. Bir dizi kamp etkinliği hazırlamak, kamp gezinizi eğlenceli ve unutulmaz kılmak için fazlasıyla yeterli. 

Kamp gezinizi bir su kütlesine yakın bir yerde geçirmeyi planlıyorsanız, burada yapabileceğiniz tonlarca su bazlı aktivite var. Bu da herkesin aktif olduğundan emin olmak için mükemmel. Örneğin taş atlama, tekne gezintisi, yüzme, su voleybolu, kano, dalış, balık tutma vb.

Ailenizin doğayı daha yakından tanımasını istiyorsanız, onları doğaya yaklaştıracak etkinlikler hazırlayabilirsiniz. Aktiviteler arasında kuş veya hayvan gözlemciliği, geocaching, çöpçü avcılığı, hazine avcılığı, doğa toplama vb. var. Bu aktiviteler, harika açık havayı keşfetmenize izin verecektir. Sadece vahşi yaşama zarar vermediğinizden veya rahatsız etmediğinizden ve dışarıdayken herkesi güvende tuttuğunuzdan emin olun. Güneş battığında kamp faaliyetleriniz bitmemeli. Hala gece boyunca yapabileceğiniz pek çok aktivite var, kart veya masa oyunları, el işi yapmak, mobil cihazlarda film izlemek, kamp ateşi şarkıları söylemek, kamp ateşi etrafında dans etmek, yıldızları izlemek. Gece, bağ kurmanız için bir fırsat sunar. Kamp yaparken ailenizle daha fazla. 

Son olarak, kamp gezinizde herkesin iyi vakit geçirmesini ve benzersiz bir deneyim yaşamasını istiyorsanız, olumlu bir tavırla başlayın ve bitirin. Mükemmel bir plan yaptığınızı düşünseniz bile, kamp yaparken her şeyin nasıl çabucak bir karmaşaya dönüşebileceğini herkes bilir. İnsanlar ateş yakmak, çadır kurmak veya yağmurlu hava gibi en basit şeylerden kolayca sinirlenebilirler.

İlk kamp gezisinde pek çok şey ters gider. Ancak her zaman olumlu düşünürseniz ve tüm hayal kırıklıklarınızı giderirseniz , siz ve aileniz kesinlikle kamp tatilinizin ve benzersiz deneyiminizin tadını çıkaracaksınız . 

20/12/2021