Yeni Teknoloji Eğitim Uygulamaları Nelerdir?

Yeni Teknoloji Eğitim Uygulamaları Nelerdir?

Dijital platformlarda yer alan eğitim programları günümüzde oldukça popüler. Her an her yerden erişim imkanı sunan bu uygulamalar içerik bakımından oldukça zengin ve öğreticidir. Peki öğrenciye faydalı eğitim programları nelerdir? Bu uygulamaların öğrenciye faydaları nelerdir? Gelin hep birlikte bu uygulamalara göz atalım.

Khan Academy

Khan Academy bir çok farklı türde eğitici video ve ders içerikleri barındıran ve kişisel bir panel aracılığı ile öğrenen kişinin gelişimini takip edebilmesine olanak sağlayan bir eğitim uygulamasıdır. Matematik, fen ve tarih gibi temel derslerin yanı sıra dil eğitimleri de içermektedir. Kontrol paneli üzerinden istatistik verilerine bakarak hangi konulara daha çok önem verilmesi gerektiğini görebilme imkanı sunuyor. Uygulamada yer alan ders içerikleri bugün toplam 36 dile çevrilebilmektedir. Üstelik tüm bu saydığımız içeriklerin hepsine ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Udemy

Dijital platformda girişimcilikten fotoğrafçılığa, fotoğrafçılıktan yazılıma kadar pek çok farklı türde kurs imkanı sunan çevrimiçi eğitim programıdır. Öğrenen kişi nerede olursa olsun hesabında oturum açarak eğitimlere erişebilmektedir. Uygulama içerisinde yetişkin ve öğrencilere yönelik hem ücretli hem ücretsiz kurslar yer almaktadır. Satın alınan eğitim paketlerini tekrar tekrar izleme hakkı bulunmaktadır. Udemy üzerinden hem eğitim alabilir hem de eğitim verebilirsiniz. Aynı zamanda tamamlanan bazı eğitim programlarının sonunda sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.  

Youtube

Youtube video içerik bakımından zengin eğitim uygulamalarından birisidir. Neredeyse her konu hakkında video bulabilmeniz mümkündür. Uygulamada yer alan eğitimler devam zorunluluğu bulundurmamakla birlikte istediğiniz zaman farklı bir eğitimciden eğitim alabilirsiniz. Youtube uygulama içeriği olarak kurs gibi değildir. Ancak kurs tarzında ilerleyen bazı eğitim serileri de bulunmaktadır. Böylece bu eğitim serilerini izleyip beğenmediğinizde o kanaldan vazgeçip başka bir kanaldan izlemeye devam edebilirsiniz. Youtube içerik bakımından oldukça zengin olduça iyi bir öğrenme kaynağıdır. Videolarınızı reklamsız izlemeye devam etmek için premium paketlerinden de yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sınav Çalışma Teknikleri Nelerdir?

Google Play Kitaplar

Çevrimiçi kitap okuyabilme imkanı sunan android eğitim uygulamalarından biridir. Google alt yapısıyla geliştirilen bu platformda hemen hemen her kategoriye uygun kitaplar bulunmaktadır. Bilim kurgudan çizgi romana, çizgi romandan kurgusal kitaplara kadar pek çok kategori yer almaktadır. Okuyucular bu uygulama içerisinde diledikleri kitap hakkında detaylı arama yapabilmektedirler. Uygulama içerisinde hem ücretli hem ücretsiz kitaplara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sesli kitaplara da satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

EdX

EdX tamamen ücretsiz ve kurs bitiminde diploma veren eğitim uygulamasıdır. Bu uygulama pek çok farklı alanda gerçek zamanlı ders seçenekleri sunmaktadır. Bu ders seçenekleri arasında bilgisayardan tarihe, tarihten beslenmeye kadar yüzlerce farklı alan bulunmaktadır. EdX çevrimiçi ve çevrimdışı ders içerikleri sunan içerik bakımından zengin online bir platformudur. 

Dualingo

Tamamen ücretsiz dil öğrenme uygulaması olan Dualingo içeriğinde yer alan alıştırma sorularıyla hem öğretici hem eğlendiricidir. Başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar seviye seviye alıştırmalar bulunmaktadır. Bu alıştırmaların sonunda doğru yanlış istatistiklerinize göz atabilirsiniz. Bu uygulamaya hem Android hem IOS platformlarından erişebilirsiniz.

Kunduz

Öğrencilerin çözemediği soruların görselini yükleyerek yanıt bulduğu online soru çözüm ağıdır. Yüklenen soruların yanıtları çok kısa bir sür içerisinde detaylı olarak gelmektedir. Kunduz, uygulamayı kullanabilmen için ücretsiz soru hakkı tanımlamaktadır. Video izleyerek soru hakkı kazanabilirsiniz. Uygulama içerisinde ek soru paketi alınmadığı takdirde herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Online eğitim uygulamaları öğrencinin öğrenimi kolaylaştıran platformlardır. Bu uygulamalar alıştırma soruları ve ders içerikleri bakımından zengin ve öğrenmek isteyen her kişinin kolaylıkla ulaşabileceği uygulamalardır. Bu yazımızda teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren online eğitim uygulamalarından bahsettik. Siz de kendinize en uygun eğitim uygulamalarını seçerek eğitimlere başlayabilir, gelişiminizi takip edebilirsiniz.

17/05/2023