Big Bang Theory Etkinliği Düzenlendi

Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı öğrenci topluluklarından İnterculturel Kulübü “Big Bang Theory” etkinliğini gerçekleştirdi.

2 Mayıs 2023 tarihinde Merkez Yerleşke A Blok 227 nolu derslikte düzenlenen etkinlikte fizikçi ve bilimsel program sunucusu Shangin ALİOĞLU konuşmacı olarak yer aldı. 20 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte Big Bang Theory ve bilim adamlarının çalışmaları üzerine konuşuldu. Tarih boyunca Aristo, Galileo, Newton, Einstein gibi bilim adamlarının konu üzerine fikirleri, bu teorilerin gelişimi ve tarih boyunca kümülatif ilerleyerek bilginin geliştirilmesinden bahsedildi.

Etkinliğe katılım sağlayan öğrencilerden biri, ’’Konu hakkında herhangi bir fikri olmayan kişi bile bu konuda bilgi sahibi olabilirdi, hocamız konuyu öyle akıcı ve ilgi çekici şekilde anlattı ki!’’ diyerek bu tarz eğitim etkinliklerinin artarak devam etmesini istediğini söyledi. Etkinliğe yalnızca mühendislik ve yazılım programlarından öğrenciler değil sosyal bölümlerden de öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

25 Mayıs 2023 07:55