Gönüllü Gençlerden İyilik Hareketi

                 

Gönüllü Genç Doktorlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Karatay Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi, Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı işbirliğinde KONES El Sanatları Kooperatifi Başkanı Şerife Yıldırım koordinatörlüğünde İsmil Mahallesi Muhtarı Ramazan Akın,
Sakyatan İmamı Bekir Ekmekçi rehberliğinde İsmil, Sakyatan, Çumra köylerindeki sakinlerin genel sağlık kontrollerini yaptılar. 

“Gönüllü ol gönülden yap” mottosuyla yola çıkan gönüllü  genç doktorlar köy sakinlerini beslenme ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık kazanmaları için bilgilendirdiler. Köy çocuklarına ilkyardım konulu atölye çalışmaları gerçekleştiren genç doktorlar köy halkını sağlıklı yaşam konulu sohbetlerle bilinçlendirdi.

Proje kapsamında belirlenen İsmil, Sakyatan, Çumra köy halkı gönüllü genç doktorlara yoğun ilgi gösterdi.

Üsküdar Tıp Fakültesi temsilcisi ve proje gençlik lideri Mustafa Şanverdi; genel sağlık kontrollerinin köy sakinleri için önemini vurgulayarak, sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi olan egzersizlerin faydaları konusunda bilgiler verdi. 

Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Nebiye Yaşar, geleceğin doktorların sağlıklı yaşamın önemi konusundaki projelerine danışmanlık desteği verdi.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof.  Dr. Nevzat Tarhan'ın “Tutkulu bir yaşam amacınız olsun” sözüyle köy sakinlerine genç doktorlar “değerler köprüsü” mottosu oluşturdu.

21/09/2022