Adli Bilimler Öğrencileri Sempozyuma Katıldı

                         

Üsküdar Üniversitesi Adli Bilimler ve Ceza Adaleti Kulübü üyeleri yaklaşık 80 kişilik bir öğrenci kadrosu ile 31 Mart 2022 Perşembe günü gece saat 02.00'da Merkez Yerleşke önünden kalkan iki otobüs ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından düzenlenen Adli Bilimler Sempozyumu'na gitmek üzere yola çıktı. Üniversite'de öğrenciler ve akademisyenler tarafından karşılanan kulüp üyeleri katılımcılar için hazırlanan hediyeleri teslim aldıktan sonra Sempozyumun gerçekleşeceği salona geçtiler. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Adli Bilimler Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Harun Şener, sempozyum başkanı Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu, KSBÜ rektörü Vural Kavuncu ve Kütahya Valisi Ali Çelik'in konuşmaları ve müzik dinletisi ile başlayan program Doç. Dr. Miraç Burak Gönültaş'ın Cinsel İstismar Mağduriyetinde Savunmasızlık Odaklı Dinamikler: Cinsel İstismar Girdabı sunumu ve Prof. Dr Kemalettin Acar'ın Sherlock Holmes'tan Dexter'a Kan Lekesinin Yolculuğu sunumu ile devam etti.

Türkiye'nin tek Adli Bilimler bölümleri olan Üsküdar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adli Bilimler öğrencilerini bir araya getiren yemek molasının ardından bomba imha ve olay yeri inceleme araçları gezilerek görevli polis memurlarından bilgiler alındı. Etkinliğe Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu'nun Arzla Mücadele sunumu, Prof. Dr. Kâmil Hakan Doğan'ın Zehirlenmelerde Olay Yeri İncelemesi ve Doç. Dr. Gökhan İbrahim Öğünç'ün Adli Atış Analizlerinde Olay Yeri Kavramı sunumu ile devam edildi.

Program; parmak izi, adli antropoloji ve adli toksikoloji alanlarında yapılan workshoplar ile sona erdi. Program sonunda iki bölüm öğrencileri ve KSBÜ akademisyenleri ile çekilen anı fotoğrafı ve Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi tarafından yapılan kapanış konuşması ardından hep birlikte yemek yemek üzere okuldan çıkış yapıldı.

04/04/2022