Ünilig Spor Müsabakalarından Türkiye Dereceleriyle Döndük

Üniversite Spor Ligi (ÜNİLİG) ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF)   Organizasyonluğunda Gerçekleşen Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası müsabakaları devam ediyor. Türkiye Şampiyonası Süper Lig müsabakalarında şimdiye kadar derece alan sporcularımız belli oldu.

Wushu Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasında okulumuzu Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği 1. Sınıf öğrencisi Umut AKBABA ve Ergoterapi 4. Sınıf öğrencisi Nur Betül KEMENT temsil etti. Sporcumuz Nur Betül KEMENT Türkiye 2.’si oldu. Eskrim Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasında okulumuzu Moleküler Biyoloji ve Genetik 4. Sınıf öğrencisi Begüm Su BALTACIOĞLU, Taekwondo Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasında Yazılım Mühendisliği İngilizce Hazırlık sınıfı öğrencisi Mohammed Ebaa TAYAN ve Ergoterapi 1. Sınıf öğrencisi Mahbuke Mehlika TOZLU temsil etti.

Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen boks müsabakasında Çevre Sağlığı Bölümü 1. sınıf  öğrencisi Batuhan SEYRAN, iki rakibini çeyrek final ve yarı finalde eleyerek finale yükseldi. Sporcumuz, Üniversiteler arası Türkiye Boks Şampiyonası 2.’si oldu. Üniversite Spor Ligi (ÜNİLİG) süper ligi futbol türkiye şampiyonası müsabakaları ise sona erdi. D grubunda yer alan takımımız Adnan Menderes Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde yer aldı. 1 Galibiyet 1 Beraberlik, 1 Yenilgi ile 4 puanla tamamlayan Takımımız Şampiyonayı grubunda 2. sırada tamamladı. ÜNİLİG organizasyonluğunda 16 Mayıs 2023’te düzenlenecek olan Ünilig Süper Ligi Türkiye Şampiyonasına Voleybol ve Basketbol takımlarımız katılım sağlayacaktır.

Üsküdar Üniversitesi Bireysel ve Takım Sporlarına katılım gösteren tüm sporcularımızı başarılarından ötürü tebrik ediyoruz.

 

22/05/2023