Üsküdar’ın yüzü Korfbol'da da gülüyor!

Muğla’nın Ortaca ilçesinde yapılan Korfbol 1. lig grup müsabakaları sona erdi. Üsküdar Üniversitesi Korfball Takımı, İskenderun Üniversitesini 22-6, Hakkâri Üniversitesi'ni 15-7, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’yı 19-9, Harran Üniversitesini ise 20-9 skorlarla rakiplerini mağlup etti.

                

Muğla’nın Ortaca ilçesinde yapılan Korfbol 1. lig grup müsabakaları sona erdi. Üsküdar Üniversitesi Korfbol Takımı, 13 Nisan Çarşamba günü İskenderun Üniversitesi ile karşılaştı. Muğla Ortaca Spor Salonunda yapılan müsabakada Üsküdar Üniversitesi, 22-6’lık skorla rakibini mağlup etti ve gruba galibiyetle giriş yaptı. Grubun ikinci maçında ise Üsküdar Üniversitesi, Hakkari Üniversitesini 15-7 ile mağlup etti ve gruptaki ikinci galibiyetini de aldı.

Grubun üçüncü maçı ise derbi niteliğinde oynandı. İki İstanbul ekibinin karşı karşıya geldiği maçta Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’yı 19-9 mağlup etti ve son maçına galibiyet morali ile hazırlandı. Son maçta ise Harran Üniversitesini 20-9 skorla mağlup ederek Süper lig yolunda 14-16 Mayısta Manisa'da gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Üniversite Korfbol takımımızı tebrik ediyoruz.

19/04/2022