Yenilikçi Fikir Maratonu 2022  Başvuruları Uzatıldı

IEEE Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Kolu tarafından koordinatörlüğü yapılmaktadır. Proje yürütücüleri Üsküdar Üniversitesi, Üsküdar Belediyesi ve Atölye Üsküdar kurumlarının destekleri ile gerçekleşmektedir. Danışma kurulu arasında Üsküdar Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı bulunmaktadır. 

Amacımız tüm üniversite öğrencilerinin fikirlerini hayata geçirmesine destek olmak ve ortaya çıkan çalışmaların sektöre duyurulmasına yardımcı olmaktır. Eğer sizin de inovatif, teknoloji odaklı bir fikriniz varsa başvuru formunu doldurmanız yeterli. Eğer sen de “Bir fikrim var ve bunu hayata geçirmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum” diyorsan bu yenilikçi maraton tam sana göre!

Son başvuru tarihi 14 Ocak 2022!

Başvuru için tıklayınız.

 

 

Uzman Mentor Desteği, Ekipman Desteği, TÜBİTAK ve TEKNOFEST Proje Danışmanlığı, Yatırımcı ve Patent Desteği gibi harika ödüller değerli fikir sahiplerini beklemektedir. Dereceye girecek ekipler ile birebir iletişim kurularak bu projeyi hayata geçirme yolculuklarına destek olunacaktır. Tüm üniversite öğrencilerinden başvuru alınmaktadır. Ürünü hazır, prototipi hazır veya fikri olan herkes projeleri için başvuru gerçekleştirecektir. Değerlendirme için kategoriler olacaktır.

 

Yenilikçi Fikir Maratonu, üniversite öğrencilerinin fikirlerini hayata geçirmesine destek olmak ve ortaya çıkan çalışmaların bilim dünyasına, sanayi kuruluşlarına ve sektöre duyurulmasına yardımcı olmaktır. Teknolojik ve inovatif fikirler kabul edilecektir. Yarı final başvuruları Google form üzerinden alınmaktadır. Form değerlendirmeleri sonucunda finalist ekipler belli olacaktır.

 

Seçilen finalistler tarafından belirtilen takvime uygun bir şekilde projelerin sunumu gerçekleşecektir. Üsküdar Üniversite Öğretim Kurulu, Atölye Üsküdar ve sektörden birçok öncü ismin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek. Ödül töreni aynı gün düzenlenecektir.

 

ÖDÜLLER VE TEKNİK DESTEK İMKÂNLARI

             1) Maddi Destek

             2) Ekipman Desteği

             3) Eğitim Desteği

             4) Uzman Mentor Desteği

             5) Atölye Üsküdar’dan Ofis, Prototip, Fab-Lab Desteği

             6) Teknofest ve TÜBİTAK Danışmanlık Hizmeti

             7) BTM Hızlandırma Kampı Ödülü

             8) Yatırımcı ve Patent Desteği

12/01/2022