Spor

Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğümüzün görevlerinden biri de; Öğrencilerimiz ve personelimizin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmektir. Öğrencilerimize disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora ilgi duymalarını, boş zamanlarını değerlendirerek  spor yapmalarını sağlamaktır. Spor turnuvaları vb. faaliyetler düzenlemek, faaliyetler için ihtiyaç duyulan malzeme, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını organize etmektir.

Bu kapsamda;

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizi temsilen Üniversiteler arası müsabakalara katılan sporcularımızdan; 

TÜSF Muaythai Şampiyonasında Muhammet TULGAR Türkiye üçüncüsü olmuştur.

TÜSF Muaythai Şampiyonasında Öznur BAYAT Türkiye ikincisi olmuştur.

TÜSF Kickboks Şampiyonasında Muhammet TULGAR Türkiye ikincisi olmuştur.

Ayrıca; Basketol Erkek Takımı ve Voleybol Bayan Takımımız, TÜSF müsabakalarında üniversitemizi temsil etmektedir.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizi temsilen Üniversiteler arası müsabakalara katılan sporcularımızdan; 

TÜSF Taekwondo Şampiyonasında Ömer Faruk KARDEŞ Türkiye üçüncüsü olmuştur.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizi temsilen Üniversiteler arası müsabakalara katılan sporcularımızdan; 

Korfbol takımımız TÜSF Plaj Korfbolu Türkiye Şampiyonasında 4. olmuştur. Ayrıca bayan voleybol takımımız final müsabakalarında 4.olmuştur. Psikoloji bölüm öğrencimiz milli atlet, görme engelli Fatih Bayer 200-400 metre mesafelerinde Avrupa Şampiyonası barajlarını geçerek milli takımda kalmayı sürdürmüştür.

Üsküdar Üniversitesi’nde, Direktörlüğümüz bünyesinde Çarşı Yerleşkede 1 adet Sağlıklı Yaşam merkezi  ve merkezimiz içerisinde 1 Spor Salonu ve 1 Fitness Salonu bulunmaktadır. Sağlıklı Yaşam merkezimizin 1 adet bayan ve 1 adet erkek soyunma odası ve duş alanı bulunmaktadır. Spor Salonumuzda, Basketbol, Voleybol, Futsal gibi branşlarda çalışmalar yapabilme imkanı da bulunmaktadır.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Voleybol, Basketbol ve Korfbol branşlarımıza Futbol ve Futsal branşları da eklenerek çalışmalara başlanmıştır. TÜSF’nun belirlediği takvim çerçevesinde şampiyonalarda Üniversite temsili yapılacaktır.