Spor

Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğümüzün alt bölümlerinden olan spor birimimiz; öğrencilerimiz ve personelimizin beden ve ruh sağlıklarını korumayı, geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimize disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora ilgi duymalarını, boş zamanlarını değerlendirerek spor yapmalarını sağlamayı amaçlamakta önceliklerimiz arasındadır. Spor turnuvaları, etkinlikleri vb. faaliyetler düzenlemek, faaliyetler için ihtiyaç duyulan malzeme, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını tedarik ve organize etme süreçlerini de üstlenmektedir.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğümüz bünyesinde Çarşı Yerleşkede 1 adet Sağlıklı Yaşam merkezi ve içerisinde 1 adet çok amaçlı spor salonu ve 1 adet Fitness salonu bulunmaktadır. Sağlıklı Yaşam Merkezimizin 1 adet kadın ve 1 adet erkek soyunma odası ve duş alanı bulunmaktadır. Spor salonumuzda, Basketbol, Voleybol, Futsal gibi branşlarda çalışmalar yapabilme imkânı bulunmaktadır.

Spor salonu ve Fitness salonu kullanım koşulları bilgisi için;

0216 400 22 22 Dahili:5062

Üniversiteler arası müsabakalar sonucu elde edilen dereceler;

Üniversiteler arası yapılan müsabakalarda elde edilen başarılarımıza değinecek olursak Muhammet TULGAR Muaythai Şampiyonasında Türkiye 3’sü, Kickboks Şampiyonasında Türkiye 2.’si olmuştur. Kadınlarda ise Öznur BAYAT aynı yıl Türkiye 2.’si olmuştur. Taekwondo branşında Ömer Faruk Kardeş Türkiye 3.’sü olmuştur.

Ayrıca; Basketbol Erkek Takımı ve Voleybol Kadın Takımımız, TÜSF müsabakalarında üniversitemizi temsil etmektedir.

Korfbol takımımız ve Kadın voleybol takımımız final müsabakalarında TÜSF Plaj Korfbolu Türkiye Şampiyonasında 4. Kadın voleybol takımımız ise final müsabakalarında 4. Olmuştur.

Psikoloji bölüm öğrencimiz milli atlet, görme engelli Fatih Bayer 200-400 metre mesafelerinde Avrupa Şampiyonası barajlarını geçerek milli takımda kalmayı sürdürmüştür.

2019-2020 Bahar Dönemi ve 2020-2021 Akademik yılında Covid-19 salgını dolayısıyla spor müsabakaları düzenlenmemiştir.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Erkek Basketbol, Korfbol, Futbol ve Futsal Takımlarımız TUSF 1. Lig de temsil edeceklerdir. Kadın Voleybol Takımımız da TÜSF 2. lig de mücadelesini sürdürecektir. Ayrıca bireysel spor branşlarında da Üniversite temsili yapılacaktır.

(TÜSF: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu)

Aşağıdaki branşlarda üniversiteler arası müsabaka ve turnuvalara katılım sağlamak için Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğüyle iletişime geçebilirsiniz.

Atıcılık, Atletizm, Ayak tenisi, Badminton, Basketbol, Basketbol 3*3, Biatlon, Bilardo, Bilek güreşi, Bisiklet, Boks, Bowling, Briç, Buz hokeyi,

Jimnastik, Crosminton, Curling, Dans, Dragon bot, Eskrim, E-spor, Frizbi, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Hentbol, Hokey, Judo, Kano, Kar voleybolu, Karate, Karting, Kayak alp, Kayak yüzey, Kıckbox, Korfbol, Korumalı futbol, Kriket, Kros,  Kürek, Masa tenisi, Mod. Pentatlon, Muay Thai, Okçuluk, Oryantring, Plaj Futbolu, Plaj Hentbolu, Plaj Korfbolu, Plaj Voleybolu, Ragbi, Salon Futbolu, Salon Okçuluk, Satranç, Snowboard, Spor tırmanışı, Squash, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Voleybol, Wushu, Yelken, Yüzme.

Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü

İrtibat Numarası: 0216 400 22 22 Dahili:4203