Duyurular ve Haberler

Türkiye’nin İlk Uluslararası VikiVeri Etkinliği Gerçekleştirilecek

Türkiye'nin ilk vikiveri konferansı Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Dijital Bilgi Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Öğrenci Kulüpleri Yeni Dönem Başlangıcını Yaptı

Yeni akademik dönem öncesi öğrenci kulüpleri tanıtım stantları açıldı. Doğa Sporları Kulübü, Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü...

Gönüllü Gençlerden İyilik Hareketi

Gönüllü Genç Doktorlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Karatay Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi, Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı işbirliğinde...

Şampiyon Kadın Voleybol Takımımız Oyuncusu Miss Turkey Finalinde!

Üsküdar Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Şampiyon Kadın Voleybol takımı sp

Uluslararası Ögrencilere Yönelik Etkinliklerin Ön Çalışmaları Başlatıl...

Uluslararası öğrenci ilişkileri birimimiz yeni akademik yıl öncesi Türkçe Konuşma Kulübü adı altında uluslararası öğrencilere yönelik etkinliklerin ön çalışmalarına başladı.

SKS Yıllık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yıllık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. Alt birimlerinde katılım sağladığı toplantıda birim içi sunumlar yapıldı ve genel değerlendirme gerçekleştirildi...

Psikopark Kulübü Tecrübe Paylaşım Programına Katılım Sağladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından 30 ülke 300 üniversitesi öğrencisiyle düzenlenen Tecrübe Paylaşım Programı 5-12 Ağustos tarihleri arasında Afrika'nın Roff isimli köyünde gerçekleştirildi. Üsküdar Üniv....

Öğrenci Kulüpleri Etkinlik Haritası Yayınlandı

2014-2022 Yılları Arasında Gerçekleştirilen Etkinlikler Sosyal Sorumluluk, Spor Etkinlikleri, Teknik ve Kültürel Geziler...

“Hedef Arkadaşlığı” Projesi Lansmanı Gerçekleştirildi

Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığına bağlı Uluslararası Öğrenci İlişkileri Birimi tarafından düzenlenen etkinlikte Üsküdar Üniversitesi “Hedef Arkadaşlığı” proje kapsamında bir lansman düzenledi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dostluk kavramının İslam medeniyetinin bize kazandırdığı en büyük değer olduğuna dikkat çekti.

Sürdürülebilir Yeşil Bir Gelecek İçin Sürdür Çocuk Projesi

BP Gelişim Seninle tarafından finanse edilen Üsküdar Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma Kulübü’nün yürüttüğü Sürdür Çocuk Projesi 24- 27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdiği proje açılışına ve uygulamalarına...

Kızılay Kulübü Kahve, Kitap, Muhabbet Etkinliği Gerçekleştirdi

Üsküdar Üniversitesi Kızılay Kulübü’nün gerçekleştirdiği Kahve | Kitap | Muhabbet adlı serisi, iyiliğin kitaplara yansımalarını görmek ve kulüp üyeleri arasındaki muhabbeti güçlendirmek amacıyla her ay düzenlenmektedir.

“Bi Başka Mühendislik Zirvesi TECH’22” Gerçekleştirildi!

Üsküdar Üniversitesi Teknoloji Kulübü tarafından Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) desteğiyle düzenlenen “Bi Başka Mühendislik Zirvesi TECH’22” alanında uzman isimleri ağırladı. Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Üniversite olarak gençlere ihtimal iklimi oluşturmamız gerekiyor. Gençler de kendilerini aşan amaçlar edinmeli.” dedi. 

Kızılay Kulübü'nden 'İyiliği Yoğuruyoruz' Etkinliği!

Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çatısı altında düzenlenen kulüp etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Kızılay Kulübü, “İyiliği Yoğuruyoruz” etkinliği gerçekleştirdi.

Üsküdar Tıp Öğrencileri Birliği ‘Gümüş’ Üye Kategorisine Yükseldi

Üsküdar Tıp Öğrencileri Birliği, TURKMISC (Türk Tıp Öğrencileri Birliği) genel kuruluna katılma hakkı elde etti. 16 Mayıs’ta yapılan oylama sonucunda Üsküdar Tıp Öğrencileri Birliği, Türk Tıp Öğrencileri Birliği bünyesinde bronz kategoriden gümüş kategorisine yükseldi.

Salon Futbolu Takımımız Süper Lig'e Yükseldi!

Erkek Futsal Takımımız Ünilig Süper Lig’e yükselmeye hak kazandı. İstanbul'da yapılan müsabakalarda, B grubunda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile karşı karşıya geldi.

Kadın Voleybol Takımımız Namağlup Süper Lig'e Yükseldi!

Afyon'da gerçekleştirilen Voleybol Süper Lig terfi müsabakalarında Kadın Voleybol takımımız namağlup Süper Lig'e yükseldi.

Futbol Takımımız Süper Lig'e Şampiyonlukla Giriş Yaptı!

Üsküdar Üniversitesi Futbol Takımı Burdur'da gerçekleştirilen Süper Lig terfi Müsabakalarına Katıldı ve...

Üsküdar Erkek Basketbol Takımımız Süper Lig'de!

Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımımız şampiyon oldu ve Süper Lig'e yükseldi. Detaylar...

Üsküdar Basketbol Yarı Finalde!

Üniversite Sporları Federasyonu organizasyonluğunda düzenlenen Üniversite Ligleri devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, çeyrek finalde Medipol Üniversitesini 94-67 mağlup etti ve yarı finale yükseldi.

2. MBG Günleri Kongresi Gerçekleştirildi

Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) çatısı altında düzenlenen kulüp etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü’nün düzenlediği 2. MBG Günleri Kongresi gerçekleştirildi.

Hürriyet ve Adalet Kulübü İftar Etkinliği Gerçekleştirdi

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrenci kulüp etkinlikleri devam ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla iftar etkinlikleri başladı. Öğrencilerimiz, Hürriyet ve Adalet Kulübü ile Üsküdar Belediyesi ortak iftar etkinliğinde Çarşı Yerleşke'de buluştu.

Üsküdar Finallere Doymuyor!

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) organizasyonluğunda düzenlenen Üniversite Ligleri devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Voleybol Takımı, Özyeğin Üniversitesi Spor Salonunda Koç Üniversitesi'ni yenerek finale yükseldi. Türkiye Şampiyonası Süper Lig terfi maçlarına katılmaya hak kazandı.

Futbol Takımımız Süper Lig Yolunda Finalde!

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) organizasyonluğunda düzenlenen Üniversite Ligleri devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Futbol Takımı, Kanlıca Stadı’nda Marmara Üniversitesi Futbol Takımını yenerek finale yükseldi. Türkiye Şampiyonası Süper Lig terfi maçlarına katılmaya hak kazandı.

Üsküdar’ın yüzü Korfbol'da da gülüyor!

Muğla’nun Ortaca ilçesinde yapılan 1. lig Korfbol grup müsabakaları sona erdi. Üsküdar Üniversitesi Korfball Takımı, İskenderun Üniversitesini 22-6, Hakkâri Üniversitesini 15-7, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’yı 19-9, Harran Üniversitesini ise 20-9 skorlarla mağlup ederek 4’te 4 yaptı ve grubundan lider çıkmasını bildi

Üsküdar Futsal Takımı Türkiye Şampiyonasına Gidiyor!

Üsküdar Üniversitesi Futsal Takımı, İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ni normal süresi 8-8 biten maçta uzatmalarda 9-9 ile eşitlik bozulmadı ve penaltılar sonucu rakibini mağlup ederek finalde İstanbul Aydın Üniversitesi’nin rakibi oldu.

Üsküdar Futsal'da Yarı Finale Yükseldi!

Üsküdar Üniversitesi Futsal Takımı, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’ni 6-2 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Üsküdar Voleybol'da Yarı Finalde!

Üniversite Sporları Federasyonu organizasyonluğunda düzenlenen Üniversite Ligleri devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, çeyrek final karşılaşmasında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni 3-0 mağlup ederek yarı finalde Koç Üniversitesi’nin rakibi oldu.

Üsküdar Beraberlikte Bile Grup Şampiyonu!

Üniversite Sporları Federasyonu organizasyonluğunda düzenlenen Üniversite Ligleri devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Futbol Takımı, İstanbul Doğuş Üniversitesi ile 3-3 berabere kaldı ve grubu birinci bitirerek finallerde oynama hakkını cebine koydu.

Üsküdar Futsal Takımı Gruplarda Namağlup Şampiyon

Üniversite Sporları Federasyonu organizasyonluğunda düzenlenen Üniversite Ligleri devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Futsal Takımı, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ni 12-6’lık skorla mağlup etti ve namağlup olarak grup birincisi çıkmaya hak kazandı.

Adli Bilimler Öğrencileri Sempozyuma Katıldı

Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) çatısı altında gerçekleştirilen kulüp etkinlikleri tüm hızı ile devam ediyor. Adli Bilimler ve Ceza Adaleti kulübünün Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin düzenlediği etkinliğe katıldı.